12 422 26 76, 601 549 856 bort@krakowpttk.pl

66 Jesienny Zlot Turystów Górskich na Hali Krupowej

14-09-2021

66 Jesienny Zlot Turystów Górskich

Oddział Krakowski PTTK

Ks. Karola Wojtyły

Komisja Turystyki Górskiej

66 Zlot na Hali Krupowej

 

W niedzielę 3 października odbyła się najstarsza cykliczna impreza naszego Oddziału – 66 Jesienny Zlot Turystów Górskich na Hali Krupowej, który stanowił jednocześnie symboliczne zakończenie sezonu górskiego w Oddziale. Organizatorem była nasza Komisja Turystyki Górskiej. Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Po rocznej przerwie, spowodowanej sytuacją epidemiczną w kraju, impreza wróciła do kalendarza wydarzeń turystycznych, miejmy nadzieję, że na stałe. Pamiątkową odznakę zaprojektował, jak zwykle w ostatnich kilkunastu latach, Kol. Nino Ajdinowicz.
Pogoda tego dnia dopisała wyjątkowo i ta okoliczność zapewne spowodowała tak duże zainteresowanie uczestników. Już od godzin przedpołudniowych w okolice schroniska PTTK im. Kazimierza Sosnowskiego ściągały z różnych kierunków grupy turystów oraz  osoby indywidualne, z których większość kierowała się następnie pod szczyt pobliskiej Okrąglicy, gdzie o godz.12,00 w kaplicy Matki Bożej Opiekunki Turystów odbyła się tradycyjna msza święta, którą sprawował Ks. Prof. Maciej Ostrowski.
Po mszy, w pobliżu schroniska, miał miejsce finał Zlotu. Przyznano Puchary w dwóch kategoriach. Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego dla najliczniejszej grupy – koła w kategorii osób dorosłych zdobyło Koło Miejskie PTTK nr 27 w Skawinie natomiast Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Krakowskiego PTTK dla najliczniejszej grupy w kategorii Szkolnych Kół PTTK otrzymało Koło nr 8 przy Zespole Szkół i Placówek pod nazwą „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących”. Oprócz pucharów wręczono wydawnictwa i mapy o treściach górskich oraz, dla najmłodszych, słodycze. Na koniec prowadzący imprezę Przewodniczący KTG Kol. Marian Garus zaprosił wszystkich na kolejny 67 Zlot w październiku 2022 r.

A więc do zobaczenia za rok!